Zamrznuté jazierko na KvetniciZamrznuté jazierko na Kvetnici. Zimné, podvečerné prechádzky v kvetnickom parku majú svoje čaro..

Kvetnica je príjemná oddychová lokalita, nachádzajúca sa pár kilometrov južným smerom od Popradu. V minulosti sa tu liečili respiračné choroby. Jednou zo zaujímavostí, ktoré nájdete v miestnom parku, je jazierko. To si hneď všimnete, keď sem prídete od hlavnej cesty.

Jazierko je pekne upravené, okolo vedie chodníček a doplnené je o niekoľko lavičiek. V jazierku plávajú kačky a ako spestrenie v ňom je vodotrysk. Často sem vyjdú ľudia za krátkou prechádzkou, prípadne rodiny s malými deťmi. Niet sa čo čudovať, je tu pokoj a z Popradu je to len niekoľko minút autom.

Kvetnicu sme boli pozrieť aj v zime. Jazierko v tom čase bolo zväčša zamrznuté, no ešte nie úplne hrubým ľadom. Zaujal nás tu strom, prudko sa nakláňajúci nad vodnú hladinu, ako by bol vyvrátený. Spravili sme si tu zopár fotografií a utekali domov. Predsa len, už bol večer a pribúdajúci nedostatok svetla robil fotografovanie náročnejšie...

Tipy na výlet a zaujímavosti v okolí

  • Krížová
  • Kaplnka pod Krížovou
  • Kvetnica
  • Zámčisko

Autor fotografie: Václav Sulek
Fotoaparát: Panasonic Lumix DMC-GX7
Dátum a čas vzniku fotografie: 30.12.2017, 15:56