Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

Chodník pod Krížovou s výhľadom na ZámčiskoChodník pod Krížovou s výhľadom na Zámčisko. Zasnežený chodník smeruje do Kvetnice. V pozadí vidno kameňolom a vrchol Zámčiska.

Na potulkách v oblasti Kvetnice - čo je taká mini-rekreačná oblasť pri Poprade, sme sa ocitli neďaleko vrcholu Krížová. Z miesta bolo nádherne vidieť na miestny kameňolom a vrchol Zámčisko. Na Zámčisko sme sa neskôr zo zvedavosti aj vybrali. Dokonca sme na ňom strávili aj Silvestra a pozorovali ohňostroje nad Popradom a Vysokými Tatrami.

Mimochodom oblasť Kvetnice má svoje špecifické čaro. Zima tu vie byť veľmi pekná, no zástupov turistov sa tu báť nemusíte. Je to prekvapivé, keďže lokalita je vzdialená od Popradu len zopár kilometrov.

Neďaleko odfoteného miesta sme tu stretli miestnych Popradčanov, ktorí sa nás pýtali na cestu k neďalekej kaplnke. Tá bola postavená ako súčasť krížovej cesty, ktorá vedie dole z Kvetnice až pod vrchol Krížovej. Je to ináč zaujímavé, ale stáva sa nám to dosť často, že sa nás „domáci“ pýtajú na cestu. Tu však musíme priznať, že o kaplnke sme síce vedeli, ale netušili sme kde sa nachádza. Našli sme ju však neskôr úplne náhodne, keď sme si všimli značenie na strome, ktoré nás k nej odnavigovalo.

Tipy na výlet a zaujímavosti v okolí

  • Krížová
  • Kaplnka pod Krížovou
  • Kvetnica
  • Zámčisko

Autor fotografie: Václav Sulek
Fotoaparát: Nikon Coolpix A
Dátum a čas vzniku fotografie: 30.12.2017, 13:10

inzercia

Roy.sk - Outdoorový obchod