Salaš Krajinka sa nachádza kúsok za Ružomberkom v smere na Strečno. Situovaný je na lúke vľavo od cesty. Uvidíte ho priamo z auta, keďže z hlavnej cesty je to len na skok. Krajinka predstavuje vkusnú kombináciu, salaša a odpočívadla s výbornou reštauráciou, ale dobre poslúži aj ako hlavný cieľ rodinného výletu. Tunajšie výrobky si je možné zakúpiť priamo v areáli salaša.

Posedenia na salaši KrajinkaPosedenia na salaši Krajinka. Na salaši si môžete príjemne oddýchnuť. Deti sa môžu zahrať na ihrisku, alebo si popozerať živé zvieratá. V pozadí vľavo je budova pekárne. Pečivo z nej je naozaj čerstvo upečené.

Ako sa tam dostať?

Ak sa chcete najesť, občerstviť, alebo si spraviť pauzu počas dlhšej cesty autom naprieč Slovenskom, Salaš Krajinka je na to ideálnym miestom. Nachádza sa priamo pri hlavnej ceste, takže nebudete musieť robiť dlhú zachádzku. Nájdete ho za Ružomberkom v smere na Žilinu po ľavej strane hlavnej cesty. Ideálny prístup je preto najmä autom. Ale ak by ste si v okolí robili cyklovýlet, odporúčame prísť sa sam najesť, alebo odskočiť si doplniť  tekutiny.

Na Salši

Salaš je situovaný vo veľmi príjemnom horskom prostredí a celkovo sympaticky zariadený. To sa týka tunajších dreveničiek, ako aj reštaurácie, ktorá ponúka obvyklé liptovské jedlá v dobrej kvalite za akceptovateľnú cenu. Výborný je najmä baraní guľáš. Vyzdvihnúť možno aj rýchlu obsluhu počas najvyššej obednej špičky. Reštaurácia je "baby friendly", k dispozícii sú detské stoličky.

Fauna na salašiFauna na salaši. Ovečky. Keď budete mať štastie, uvidíte ich celé stádo, ktoré sa tu pasie. Z jeho mlieka je vyrobený aj tunajší syr, ktorý si môžete kúpiť.

Kto má chuť, môže si v jednej z dreveníc zakúpiť mliečne výrobky a v ďalšej, ktorá slúži ako pekáreň, rôzne druhy koláčov. Všetko je čerstvé.

Areál salaša je veľmi pekný, udržiavaný a vybavený detským ihriskom. Poteší prehliadka živých zvierat, ako aj tunajšieho stáda oviec. Je príjemné si na tomto mieste len tak posedieť, alebo sa krátko poprechádzať.

Čo si pozrieť v okolí?

  • Liptovská Mara - táto významná vodná nádrž je centrom turistického ruchu na Liptove
  • Aquparkt Tatralandia - ponúka špičkové kúpanie počas celého roka
  • Kaďa v Liptovskom Jáne - celoročne dostupný relax v liečivej vode prírodného termálneho prameňa
  • Hrebeňovka Veľkej Fatry - ak máte viac času, aspoň 2 dni, nenechajte si ujsť prechod tohto prekrásneho hôľneho pohoria
  • Veľký Choč - jeden z najobľúbenejších slovenských vrcholov, nachádza sa nad Ružomberkom
  • Salatín - málo známy a neprávom obchádzaný vrch Nízkych Tatier, sú z neho skvelé a neopozerané výhľady na okolie
  • Výstup na Bystrú - krásna túra na najvyšší bod Západných Tatier
  • Stanišovská jaskyňa - poďte na fajn rodinný výlet do sympatickej jaskyne pri Liptovskom Jáne