Po pracovnom dni sa s deťmi väčšinou nestíha vybehnúť ďalej ako na lokálne ihrisko. Jedno z nich vám predstavíme. Jedná sa o Areál hier Radosť v bratislavskom Ružinove pri jazere Štrkovec. Je to najväčšie detské ihrisko v hlavnom meste. Ihrisko je dobre dostupné autom, električkou, alebo autobusom. Môžete sa sem vybrať aj na bicykli. Na hlavnej ceste cez Ružinove je znížená rýchlosť na 40 km/h, takže by to malo byť pomerne bezpečné.

Areál hier RadosťAreál hier Radosť. Hľadajte na obrázku legendárnu betónovú ťavu, ktorá preslávila toto ihrisko medzi generáciami detí. Ihrisko sa mení, ťava však zostáva.

V minulosti bolo toto detské ihrisko charakteristické betónovou ťavou v piesku, ktorej sa všetky deti snažili vyliezť na hlavu, ale chcelo to odvahu. Dnes z ihriska zostala pôvodná, už len táto ťava. Je premaľovaná na žlto a tróni uprostred pieskoviska. Škriabať sa po nej však dodnes baví deti rovnako ako v minulosti. Pôvodné minikúpalisko bolo zrušené a miesto neho boli pridané nové preliezky. Niektoré sa nám dali pomerne vysoké pre menšie deti. Staršie deti sa tu vyšantia, avšak aj najmenší si tu nájdu svoj kútik.

PreliezkyPreliezky. V Areáli Radosť si deti môžu zašantiť na takýchto preliezkach.

Ihrisko je v noci strážené, čisté a tak si deti môžu napríklad schuti zaloziť po tráve. Rodičia si môžu posedieť na lavičkách, alebo v priľahlom občerstvení. Preliezky sú tu naozaj zaujímavé, všetkého druhu, vrátane hojdačiek a šmykľaviek. Deti môžu vyskúšať aj menšiu lezeckú stenu. Dá sa tu jazdiť na detských bicykloch, kolobežkách, alebo odrážadlách, priestoru je dostatok, dopravné prostriedky si však treba doniesť vlastné.

ŤavaŤava. Legendárna betónová ťava. Cieľom je vyliezť jej na hlavu.

V Areáli hier Radosť si môžete zahrať stolný tenis, plážový volejbal, alebo v zime vyskúšať mobilnú ľadovú plochu. Okrem toho je možné navštíviť niektoré z tunajších kultúrnych podujatí. Okolo jazera Štrkovec vedie kilometrový antukový bežecký okruh, kde môžete skúšať vylepšiť svoje tempo na kilometer. Je vedený v tieni stromov. V jazere samotnom je kúpanie zakázané, ale v zime, ak sú podmienky sa tu hojne korčuľuje a hrá hokej.

Nekonečné možnosti preliezkovaniaNekonečné možnosti preliezkovania. Deti si môžu vybrať z veľkého množstva preliezok. Vpravo si možno všimnúť udržiavané trávniky.

Fotografie z Areálu hier Radosť pri Štrkovci