Autocamping Tatranská Štrba sa nachádza v západnej časti Vysokých Tatier neďaleko od tatranskej osady Štrbského Pleso. Ide o príjemný kemping, kde nájdete ubytovanie v jednoduchších i luxusnejších chatkách a samozrejme vo vlastnom stane, ktorý si tu môžete rozložiť v peknom horskom prostredí.

ATC Tatranská Štrba ponúka ubytovanie v lacnejších i luxusnejších chatkách. Príjemné miesto tu však nájdete i pre váš stan.ATC Tatranská Štrba ponúka ubytovanie v lacnejších i luxusnejších chatkách. Príjemné miesto tu však nájdete i pre váš stan.

K dispozícii je klasické zázemie kempu vrátane spŕch, toaliet, reštaurácie a podobne. Tento autocamping je ideálnou základňou pre vaše výlety do Vysokých Tatier, pričom ubytovanie v ňom vás finančne nezruinuje. Navyše do blízkosti tejto lokality jazdia rýchlik. Takže je to lokalita vhodná i pre tých, ktorý nedisponujú autom. Z Tatranskej Štrby sa potom priamo do východísk mnohých túr rýchlo dostanete zubačkou a nadväzujúcou tatranskou električkou.

Výhodou autocampingu v Tatranskej Štrbe je výborná dostupnosť sieťou železničnej a cestnej dopravy. V blízkosti vedie hlavná vlaková trasa naprieč Slovenskom a taktiež diaľnica. Stanica rýchlikov sa nachádza v ani nie kilometer vzdialenej Štrbe. Jazdia sem samozrejme aj pravidelné autobusové spoje.

Priamo do Vysokých Tatier sa potom z Tatranskej Štrby dostanete zubačkou, ktorej stanica je asi len 200 m od kempu. Neďaleko je i zastávka autobusov – približne 150 m. Všetky túry zo Štrbského Plesa, vzdialeného 8 km, tak budete mať rýchlo na dosah.

Autocamping Tatranská Štrba je príjemným miestom na vaše táborenie počas objavovania Vysokých Tatier. Nájdete tu všetko najnutnejšie, čo môže turista potrebovať. Táboriť môžete na trávnatom povrchu, kde sa dá pohodlne rozložiť i veľký rodinný stan.

Okrem toho sú k dispozícii jednoduché, štvormiestne chatky v tvare A s príjemnou terasou. Štandard ubytovania je veľmi strohý. Spí sa na poschodových posteliach. Toalety a umyváreň sú v spoločnej budove, hneď vedľa reštaurácie. V kempe je i menšia spoločná kuchynka.

Ak by ste chceli viac súkromia, je to možné v luxnusnejších 6 miestnych chatkách. Tie sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, ba dokonca krbom. Zatiaľ sme ich však nevyskúšali. Celkovo je k chatám i vlastnému stanu dobrý prístup autom, takže sa môžete pohodlne vyložiť. Samozrejme priestor je tu i pre karavany.

V kempe je možné i opekanie na ohniskách. Počas letnej sezóny sme si tu všimli i veľkú nafukovaciu šmykľavku pre deti. V blízkosti kempu nájdete potraviny a ďalšiu reštauráciu koncipovanú na štýl koliby.