Ďalšie z mnohých historických hraničných kameňov Bratislavy možno nájsť neďaleko križovatky asfaltiek Pekná cesta a cesta vedúca na Biely Kríž. Kamene sa hľadajú ľahko a zväčša sú umiestnené v pároch popri lesnom chodníku. Trasa označená týmito starobylými objektami tak vytvára veľmi pekné miesto v lese.
Hranica pri Peknej ceste. Chodník zachytený na fotke vedie popri všetkých kameňoch tejto hraničnej línie. Hľadanie je tak veľmi jednoduché.
Zachovanú líniu hraničných kameňov, možno nájsť na lesnom chodníčku, rovnobežnom s červenou značkou v oblasti Peknej cesty. Od križovatky Spariská (červená značka/Pekná cesta) sa rovnobežne s červenou značkou smerom na Vypálenisko po pravej strane značky nachádza uvedená línia kameňov. Použitím navigácie kamene rýchlo objavíte. Líniu predstavuje romantický chodníček v lese a stromy značené troma bielymi pruhmi.
Kameň číslo 64. Tento kameň, podobne ako takmer všetky v tejto línii, objavíte jednoducho. Ležia pozdĺž dobre znateľného chodníka.
Hraničných kameňov sa tu nachádza neúrekom, častokrát umiestnených v pároch oproti sebe. Katalogicky sú to kamene označené poradovými číslami nad 60. Niektoré z týchto kameňov len minimálne vytŕčajú nad povrch listnatého podkladu. Iné sa zachovali dobre viditeľné.
Kameň v lístí. Mnoho kameňov v týchto miestach taktiež pomaly pohlcuje okolitý les.
V niektorých prípadoch sú kamene vychýlené. Jeden sme objavili zničený pádom stromu nad ním. Nesie číslo 68. Iný mal na svojom povrchu vytesaný letopočet 1862, čo je úctyhodná história.
Kameň s letopočtom. História hraničných kameňov zjavne siaha až do 19. storočia. Písaný kameň na začiatku línie kameňov za Kačínom je dokonca označený letopočtom 1600.
Línia kameňov sa stáča smerom k západu. Zrejme sa tu nejakým spôsobom napájala na líniu kameňov pri vrchu Hrabovina a pokračovala ďalej až k Písanému kameňu pri Kačíne.
Málo tušená história v lesoparku. O hraničných kameňoch Bratislavy sa takmer nič nevie a o ich existencii vie málokto. Je to vcelku záhada.