Autocamping Správy PIENAPu je kemping jednoduchého, klasického typu situovaný na severovýchode Slovenska v Pieninskom národnom parku. Nachádza sa v tesnej blízkosti horskej rieky Dunajec priamo pod nádherným skalnatým vrchom Tri Koruny.

Autocamping Správy Tanapu pri pohľade z vrcholu Troch Korún.Autocamping Správy Tanapu pri pohľade z vrcholu Troch Korún.

Tento kemping si návštevníka získa nekomerčnou atmosférou a celkovo citlivým zasadením do okolitej prírody. Dá sa tu stráviť niekoľko pekných dní za účelom podniknutia jedinečných výletov. Tento kemping na to vytvára fajn základňu, kde budete mať všetko, čo turista potrebuje. Dá sa tu utáboriť za priaznivé ceny.

Viaceré túry v oblasti Pienín štartujú priamo tu. Patrí k nim pešia resp. cyklistická túra cez Prielom Dunajca, výlet k Jánošíkovmu skoku, alebo výstup na Tri Koruny. Okrem toho v susedstve kempu môžete navštíviť národnú kultúrnu pamiatku Červený kláštor. Tento kemp je otvorený od júna do septembra. Táborí sa vo vlastných stanoch, prípadne karavanoch. Je to ideálne miesto pre dobrodružnú rodinnú dovolenku.

Červený Kláštor a celkovo oblasť Pienín patria k odľahlejším častiam Slovenska. Nevedie sem priamo diaľnica, alebo hlavná vlaková trať. Sú však relatívne blízko a tak sa sem viete dostať kombináciou spojov. Autom je to asi najpraktickejšie, najmä ak nesiete kempovaciu výbavu. Môžete sa priviezť cez Starú Ľubovňu, alebo romantickejším variantom cez Spišskú Starú Ves.

V druhom prípade sa ešte vyplatí urobiť si menšiu zachádzku do zapadnutej obce Osturňa, z okolia ktorej sú nádherné výhľady na Belianske Tatry. Samotný autocamping v Červenom Kláštore sa nachádza tak trochu skrytý. Je potrebné k nemu odbočiť za objektom kláštora vľavo z hlavnej cesty v smere na Starú Ľubovňu.

Veľkým bonusom autocampingu Správy PIENAPu je krásna príroda národného parku, v ktorej je situovaný. Kemp sa rozkladá na veľkom trávnatom priestranstve s priamym prístupom k vodám Dunajca, takže sa môžete vybrať na vodu s kajakom, alebo raftom. Ak nemáte vlastné vybavenie, môžete si raft požičať v obci, alebo sa zviezť s pltníkmi na klasickej drevenej plti. Počas táborenia v kempe budete mať celý čas výhľad na magické Tri Koruny.

Práve kombinácia čara prírody a táborenia v nej, robí toto miesto ideálnym cieľom dobrodružnej rodinnej dovolenky. Nejaké tie základné výdobytky civilizácie, ako sú pitná voda, sprchy s WC a podobne sú v kempe k dispozícii. K dispozícii je i elektrina a môžete si zobrať i psa. Výhodou je parkovanie priamo pri stane, takže si veci na táborenie ľahko priveziete.

V objekte kláštora je príjemné pohostinstvo, kde tiež varia. Okrem toho je reštaurácia i v dedine a samozrejmosťou sú i potraviny, ktoré sú na skok. Prístav pltí je taktiež v susedstve kempu. Celkovo je toto miesto po zotmení skôr pre tých, ktorým nechýbajú výdobytky v podobe bujarého nočného života. Tie sú k dispozícii skôr na opačnom brehu Dunajca, v Poľsku. Dostanete sa tam rýchlo po lávke pre peších a cyklistov.

Autocamping Správy PIENAPu v Červenom Kláštore by sme odporučili rodinám a dobrodruhom, ktoré radi dovolenkujú v prírode bez potreby komerčných výdobytkov. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí majú radi divokú prírodu, avšak nechcú byť úplne odrezaní od civilizácie. Z tohto miesta budete mať na dosah ťažšie i ľahšie turistické ciele. Nájde sa tu tiež množstvo cieľov na poznávanie histórie. V prípade tohto miesta poteší blízkosť horskej rieky v podobe Dunajca, takže sa tu dá príjemne tráviť i horúce leto.