Vodná nádrž Krpáčovo sa nachádza zasadená v idylickom horskom prostredí na južnej strane Nízkych Tatier severne od obcí Horná a Dolná Lehota. Ide o kedysi populárnu rekreačnú oblasť, najmä z pohľadu lyžovania. Často však bývala vyhľadávanou i počas leta na kúpanie. V súčasnosti tu nájdete viacero chát, ktoré sú stále využívané.

Ráno po daždi na brehu nádrže Krpáčovo. Okolo celej nádrže vedie chodníček vhodný na ľahkú prechádzku.Ráno po daždi na brehu nádrže Krpáčovo. Okolo celej nádrže vedie chodníček vhodný na ľahkú prechádzku.

Krpáčovo zostáva celkom atraktívnym cieľom pre turistov, a cykloturistov. Takisto sa jeho okolie hodí na ľahké prechádzky. Praje tomu i výborná dostupnosť autom. Táto lokalita je charakteristická pokojnejším prostredím bez davov návštevníkov. Hodí sa skôr pre tých ktorí, majú radi aktívny relax a k oddychu nepotrebujú ďalšiu špeciálnu infraštruktúru.

Vodná nádrž Krpáčovo je situovaná takmer uprostred Slovenska. Priamo k nej sa najrýchlejšie dostanete autom. Kúsok od nádrže pri schátranom hoteli Junior môžete zatiaľ bezplatne zaparkovať. Jazdí sem i autobus z Dolnej Lehoty. Do lokality vedie z uvedenej obce kvalitná asfaltka, po ktorej sa dá vyšliapať i na cestnom bicykli. Horský bicykel sa hodí, ak by ste šli napríklad z obce Horná Lehota. Z Hornej Lehoty sem vedie pekná a pomerne ľahká túra, takže môžete vyskúšať prísť aj pešo.

Jazero na Krpáčove vzniklo prehradením. Po priehradnom múre sa môžete i poprechádzať. Vodu jazeru dodáva potok Červená voda. Okolie jazera charakterizuje pekné prostredie s horskými lúkami a ihličnatými lesmi. Dá sa tu podnikať rôzne prechádzky. Jednou z najpríjemnejších je nenáročný okruh po brehu jazera. Posedieť sa dá v bufetoch v tesnom okolí vodnej nádrže.

V blízkosti jazera vedú cyklotrasy na Tále, do Hornej a Dolnej Lehoty, ktoré môžete zaujímavo skombinovať. Hodia sa prevažne na horský bicykel. Krpáčovo môže byť zaujímavým objektom na tvorbu pre fotografov. Okrem toho si sem môžete prísť zachytať ryby. Charakter zarybnenia by mal byť kaprový.

Vodná nádrž Krpáčovo je ideálnym cieľom pre ľahkú turistiku, prechádzky, cestnú i horskú cyklistiku, kam môžete zobrať deti a nemusia sa báť ani dôchodcovia. V zásade sa jedná o klasickú rekreačnú oblasť pri vode komornejšieho charakteru. V blízkosti môžete preskúmať Náučný chodník Medvedia cestička, popisujúci históriu miestnych antimónových baní ako aj SNP, prípadne sa vydať navštíviť Prameň Sama Chalupku.