Autocamping Podlesok sa nachádza na severozápadnom okraji Slovenského raja. Je to významný kemp tvoriaci vstupnú bránu do magického sveta roklín uvedeného národného parku. Otvorený je celoročne, pričom poskytuje množstvo miesta pre karavany i na stanovanie.

Aj takto si môžete zašantiť v areáli Autocampingu Podlesok.Aj takto si môžete zašantiť v areáli Autocampingu Podlesok.

K vyššiemu štandardu ubytovania patria dobre vybavené chatky. Nájdete tu fajn základňu pre váš prieskum Slovenského raja a blízkeho okolia. Turistické značky začínajú priamo pri ňom.

Autocamping Podlesok sa nachádza pri obci Hrabušice, ktorá je na skok od diaľnice D1 neďaleko Popradu. V blízkosti takisto premávajú rýchliky, ktoré stoja v Poprade i Spišskej Novej Vsi. Ak by ste do kempu šli autom, alebo karavanom, priamo v areáli pri svojom stane budete môcť s veľkou pravdepodobnosťou i zaparkovať. Odpadá tak nutnosť prenášať kempovacie vybavenie príliš ďaleko.

Celý areál tohto autocampingu je tvorený mierne sa zvažujúcim trávnatým kobercom, ktorý hraničí s lesmi Slovenského raja. Po areáli kempu sa môžete čiastočne pohybovať prístupovou asfaltkou. Areál je oplotený a uzatvorený závorou, pri ktorej nájdete recepciu. Za zmienku stojí, že na recepcii si môžete požičať ferratový set, ktorý využijete napríklad počas prechodu populárnej Ferraty HZS Kyseľ.

V kempe sa táborí príjemne, akurát nám tu chýbalo zopár stromov, ktoré by trochu tienili pred letným slnkom. Nájdete tu základnú kempovú infraštruktúru, vrátane spŕch a elektrických prípojok. Môžete si sem zobrať i psíka. Samozrejmosťou je možnosť opekania na vyhradených ohniskách, či športovania na menšom ihrisku, určenom na plážový volejbal. Občerstviť sa môžete v reštaurácii pri kempe, alebo na neďalekom ranči. V blízkosti si môžete kúpiť i základné potraviny.

Prím však hrá predovšetkým turistika v oblasti Slovenského raja. Turistické trasy sú dostupné priamo z kempu. Najbližšie to budete mať do mimoriadne populárnej tiesňavy Suchá Belá. O kúsok ďalej sa nachádza Kláštorska roklina, Prielom Hornádu, ale aj obľúbené Kláštorisko s ruinami starobylého kláštora.

Roklina Piecky, Veľký Sokol, Ferrata HZS Kyseľ, Malý a Veľký Kyseľ tiež nie sú ďaleko. Na priblíženie vám môže v niektorých z nich pomôcť i elektrobicykel, ktorý požičiavajú priamo pri kempe. Ak by ste radšej objavovali históriu môžete sa vybrať pozrieť Spišský hrad, alebo Spišskú Novú Ves, či Kežmarok.

Celkovo je Autocamping Podlesok vhodný na táborenie pre celú rodinu napríklad počas letnej dovolenky. Výhodou je dobrá vybavenosť a rôzny štandard ubytovania, pričom je však vhodné chatku si rezervovať vopred. Čo sa týka náročnosti túr, ktoré môžete z oblasti kempu podniknúť vyberie si azda každý. Dajú sa podnikať ľahšie prechádzky, ale aj exponované prechody tiesňav.