Tatranská Lomnica je jednou najznámejších tatranských osád a bola založená roku 1892. V súvislosti s dovolenkou na Slovensku sa jedná o pomerne významné turistické a rekreačné centrum s pokojnou atmosférou a sympatickými knajpami. Umiestnené je tu tiež sídlo a múzeum TANAP-u, prezentujúce tatranskú faunu a flóru.

Tatranská Lomnica pristúpila veľmi pozitívne ku skvalitňovaniu ponúkaných služieb o čom svedčí množstvo zrekonštruovaných penziónov, hotelov a pribúdajúce športovo-relaxačné služby ako lyžovanie,minigolf, tenisové kurty, bazény, fitness a pod.

Pôvodná architektúraPôvodná architektúra. Mnohé domy postavené v pôvodnom tatranskom štýle sa dnes postupne rekonštruujú.

K najznámejším rekreačným zariadeniam a významným architektonickým celkom Tatranskej Lomnice patria hotel Lomnica, postavený roku 1893 a Grandhotel Praha, postavený roku 1905.

Tatranská Lomnica je je jedným z významných východiskových bodov Vysokých Tatier. Leží na hlavnej trase električiek z Popradu na Štrbské Pleso. Prístup je možný taktiež autom po ceste z Popradu resp. z ďalších smerov. Parkovať môžete na počas sezóny platených parkoviskách.

Park v Tatranskej LomniciPark v Tatranskej Lomnici. Tatranská Lomnica je snáď najkrajším mestečkom pod Vysokými Tatrami. Prispieva k tomu aj tunajší pekne udržiavaný park.

Pre plánovanie vašich túr počas dovolenky vo Vysokých Tatrách môže byť zaujímavé využitie lanovky, ktorá premáva na Skalnaté pleso, a odtiaľ až na vrchol Lomnického štítu, kde si môžete vychutnať teplú kávu v najvyššie položenom podniku Slovenska. Toto je zároveň výborný tip na výlet.

Lanovku na tento štít predstavuje jedna kabínka a možno doporučiť vopred sa informovať o voľných miestach na prepravu. Cenovo sa nejedná o príliš lacnú záležitosť, avšak výhľady z vrcholu v prípade dobrého počasia stoja za to.

Prechádzka parkomPrechádzka parkom. V Tatranskej Lomnici sa dá príjemne poprechádzať. V súčasnosti ponúka príjemné možnosti na relax. Sympatické mestečko.

Ak ukončíte túru z Tatranskej Lomnice na Skalnatom plese, občerstviť sa dá napríklad v Skalnatej chate, známej ako Kaverna, podľa jej charekteristického zasadenia do skaly, alebo v priľahlej reštaurácii, ktorú isto spoznáte podľa masy turistov. Výhľady na Lomnický štít a Vidlový hrebeň z tohto miesta stoja za to.

Čo sa týka turistiky, odporučiť možno pokračovanie v smere Veľkej Svišťovky až na Chatu pri Zelenom plese.

Výstup na samotný Lomnický štít je možné podniknúť v sprievode horského vodcu resp. pokúsiť sa o horolezecký výstup v jeho západnej a juhozápadnej stene, ktoré poskytujú jedny z najkrajších tatranských túr.

Vilky v Tatranskej LomniciVilky v Tatranskej Lomnici. Takýchto viliek je v Tatranskej Lomnici pomerne veľké množstvo. Po rekonštrukcii vyzerajú naozaj pekne.

Zaujímavosti v Tatranskej Lomnici

Lanovka Tatranská Lomnica - Skalnaté pleso

Jedná sa o Kabínkovú lanovkú z Tatranskej Lomnice (903 m n.m.) na Skalnaté pleso (1751 m n.m.). Lanovka prekonáva na 3682 m dĺžky prevýšenie 869 m, čo trvá 12,5 minúty a jej kapacita je 900 osôb za hodinu.

Lanovka Skalnaté pleso - Lomnické sedlo

Sedačková lanovka prekonáva svah zo Skalnatého plesa (1787 m n.m.) do Lomnického sedla (2196 m n.m.)

Ski areál Tatranská Lomnica

Pomerne dlhá a vysoko položená zjazdovka vedie z Lomnického sedla cez Skalnaté pleso až do Tatranskej Lomnice.

Lyžovanie v Tatranskej LomniciLyžovanie v Tatranskej Lomnici. Tatranská Lomnica dnes disponuje zjazdovkou začínajúcou v Lomnickom sedle a priľahlým lyžiarskym rezortom.

Fotografie z Tatranskej Lomnice

inzercia

Roy.sk - Outdoorový obchod