Biely kríž predstavuje lúku v Malých Karpatoch nad Račou, ktorá je križovatkou viacerých turistických chodníkov a cyklotrás priamo na hlavnom hrebeni spomínaného pohoria. Je to veľmi obľúbené miesto relaxu obyvateľov Bratislavy.

Biely Kríž je obľúbená turistická a cykloturistická križovatka s možnosťou občerstvenia.

Miestu dominuje horáreň, ktorá momentálne slúži ako penzión s možnosťou ubytovania. Pri nej sa nachádza Občerstvenie u Kocmundu, kde si môžete objednať niečo pod zub, alebo na smäd. Ďalším objektom na Bielom kríži je Horská chata Klinec, ktorá tak isto ponúka možnosť občerstvenia.
Občerstvovacie zariadenia sú otvorené i počas pracovného týždňa, čo spolu s peknou lesnou prírodou a dobrou dostupnosťou po kvalitných asfaltkách a turistických chodníkoch tvorí doslova magent pre obyvateľov mesta.

Dostupnosť Bieleho kríža je celkom rýchla z každej svetovej strany. Spomeňme aspoň červenú hrebeňovú značku, alebo asfaltku zo Železnej studničky a bratislavskej Rače. Biely kríž môže byť najmä dobrým cieľom cyklovýletu, keď odmenou za zdolanie kopca je pohoda na tunajšej lúke a následný dlhý zjazd do Rače alebo na Železnú studničku.

Stihnete to pokojne i po práci, keď už sú dni trochu dlhšie. To aj mnoho cyklistov využíva. Cez víkendy tu môžete naraziť doslova na tlačenicu. Biely kríž sa totiž stáva čoraz populárnejším. Škoda, že tým trochu prišiel o svoje čaro v podobe pokojného miesta uprostred lesa.

Biely kríž je tiež tradičnou zastávkou počas zimných bežkárskych túr. Bežkárska stopa odtiaľto vedie na Kamzík na jednej strane, resp. na Pezinskú babu na opačnej strane. Tieto túry patria počas dostatku snehu k najkrajším v okolí. Rovnako pekné je realizovať ich pešo, alebo na bicykli.

V blízkosti Bieleho kríža si môžete pozrieť atraktivity v podobe Haluzického pomníka, vybudovaného na pamiatku pytliakom zastreleného poľovníka Viktora Haluzického. Ide o veľmi pekné miesto v lese. Oplatí sa navštíviť i miesto tragickej leteckej havárie na neďalekom Sakrakopci, či prekrásny prameň horského potoka Vydrica. Predstavuje azda najvýznamnejší potok v oblasti bratislavských Malých Karpát. Premení v blízkosti Bieleho kríža a preteká lesoparkom až k ústiu do Dunaja.