Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

Výhľady na Spišsko-gemerský kras a Hornádsku kotlinuVýhľady na Spišsko-gemerský kras a Hornádsku kotlinu. Takýto výhľad sa vám naskytne z vyhliadky neďaleko Kvetnice, kúsok nad Horárňou.

Zaujímavý výhľad smerom na Spišsko-gemerský kras, Hornádsku kotlinu, ale i Nízke Tatry núka vyhliadka v južnej časti Kvetnice. Ide o oblasť Hranovníckej Dubiny, nad Horárňou, cez ktorú prechádza žltá turistická značka. Miesto je súčasťou južného svahu Kozích Chrbtov – nie príliš známeho slovenského pohoria. Nájdete tu i menšie posedenie.

Na miesto sme narazili úplne náhodou, počas nášho výletu z Kvetnice na Krížovú. Výhľady nás zaujali a tak sme tu chvíľu strávili a meditovali. Pekne vidno pahorky Spišsko-gemerského krasu a Nízkych Tatier, vrátane Kráľovej holi. Tak isto tu máte ako na dlani, výhľady na dedinky Spišské Bystré, či Hranovnicu. Ak sa náhodou pohybujete v oblasti Kvetnice pri Poprade a máte chvíľu času, vrelo odporúčame sa sem pozrieť. Dá sa tu dostať veľmi rýchlo. Odmenou vám bude pekná kopcovitá scenéria.

Zaujímavosti v okolí

  • Krížová
  • Kaplnka pod Krížovou
  • Kvetnica
  • Zámčisko

Autor fotografie: Václav Sulek
Fotoaparát: Panasonic GX7
Dátum a čas vzniku fotografie: 30.12.2017, 14:17

inzercia

Roy.sk - Outdoorový obchod